Kurkuma - Ajurwedyjski fenomen XXI wieku

Kurkuma (curcuma longa) to zielna roślina z rodziny imbirowatych, której kłącza wykorzystuje się dzisiaj w kuchniach całego świata. Kurkuma ma bardzo długą historię stosowania leczniczego. Już 3000 lat temu staroindyjska nauka i medycyna Ajurwedy dostrzegła jej niezwykłe zalety.

W skład kurkumy wchodzą 3 substancje biologicznie czynne - kurkuminoidy z rodziny polifenoli, z których najważniejszą jest kurkumina. W ciągu ostatnich 30 lat kurkuminoidy zostały kompleksowo przebadane, a wyniki badań opublikowano w ponad 6 tysiącach publikacji. Niestety, badania naukowe wykazały słabą absorpcję kurkuminy do krwiobiegu, wynikającą z jej słabej rozpuszczalności w wodzie.

Kurkumina nie rozpuszcza się w wodzie i z tego powodu jest bardzo słabo przyswajana przez organizm człowieka. Nowy, rozpuszczalny w wodzie mikro -preparat kurkuminy CuruVail ® opracowany z wykorzystaniem technologii dyspersji, wykazał zwiększoną o kilkanaście procent bio - przyswajalność wszystkich form kurkuminoidów w stosunku do czystego ekstraktu.

Technologia dyspersji kurkuminy polega na zmieszaniu w wodzie zmikronizowanego ekstraktu z kurkumy z gumą roślinną. Guma powoduje otoczkowanie mikrocząstek kurkuminy. Otrzymany roztwór jest suszony niskotemperaturowo w wieży rozpyłowej, a następnie mielony, przesiany i poddany kontroli rentgenowskiej.

Proces Produkcji

K.Patel Phyto Extractions Pvt. Ltd.

Kurkuminy 2-giej generacji są patentowane między innymi w USA, Kanadzie i Japonii. My uznaliśmy, że naszym dostawcą musi być firma z Indii – kraju, w którym do dziś kultywuje się tradycję medycyny ajurwedyjskiej, w którym uprawy kurkumy stanowią 85% produkcji światowej, a procesy ekstrakcji bioaktywnych związków roślinnych prowadzi się od stuleci. Nasz Dostawca opatentował rozpuszczalny w wodzie ekstrakt z Curcuma Longa o handlowej nazwie CurcuVail®, standaryzowany na 35% całkowitej zawartości kurkuminoidów. Nowy ekstrakt pozwala na zmniejszenie dziennej dawki do zaledwie 250-500 mg.

Shoty imbirowe z kurkumą

Shoty imbirowe

CurcuVail® został przebadany klinicznie, a wybrane wyniki badań prezentujemy poniżej. Wykazano m. in., że CurcuVail jest 3 razy lepiej wchłaniany do krwiobiegu oraz jest 9 razy bardziej biodostępny niż konwencjonalne 95%-owe ekstrakty z kurkumy. Jeżeli porównamy CurcuVail do soku lub proszku z kurkumy, to jego biodostępność jest 80x większa. 280 mg CurcuVail zawarte w shocie IMMUNOSTAMINA zastępuje ok. 22 g soku z kurkumy. Medycyna naturalna zaleca wypijanie min. 2 łyżek soku dziennie (12-15 g).

CurcuVail wykazuje silne interakcje modulujące system odpornościowy, hamując ekspresję genów promujących wzrost i przerzuty guzów nowotworowych i reguluje także aktywność kilku enzymów, które pośredniczą w ich powstawaniu. Kurkumina reguluje ekspresję enzymów zapalnych, cytokin, cząsteczek adhezyjnych i białek przetrwania komórek. Różne badania wykazały, że kurkumina pomaga w zdrowiu stawów i mięśni, poprawia funkcje poznawcze, zwalcza stany zapalne, infekcje górnych dróg oddechowych, przyspiesza detoksykację i regenerację wątroby, wspomaga funkcje układu krążenia i promuje równowagę nastroju.