O nas

Image Element
Nasza spółka Segura działa nieprzerwanie od przeszło 30 lat, w prawie niezmienionym składzie Zarządu. W 2012 r. dokonaliśmy całkowitego przebranżowienia się, czego konsekwencją było wybudowanie pod Pruszkowem bio-certyfikowanego zakładu przetwórstwa spożywczego. Nasze produkty wytwarzamy przy zastosowaniu zaawansowanej technologii mielenia kriogenicznego.

„Sercem” Zakładu jest młyn kriogeniczny, który mieli w obecności ciekłego azotu, w temp. -80°C, wysokotłuszczowe surowce roślinne tj. miąższ kokosa (63% tłuszczu), czy ziarno kakaowca (52% tłuszczu) do postaci pudru. Tę samą technologię stosujemy także z powodzeniem do mielenia szczególnie twardych surowców, jak np. suszone owoce dzikiej róży z pestkami, czy ziarna zielonej kawy.

Proszki te wykorzystujemy do produkcji odchudzających diet ketogenicznych oraz innych produktów z kategorii raw i keto-friendly, takich jak żywność survivalowa (zupy, napoje, żele energetyczne), czy kakao ceremonialne.

W naszym Zakładzie tłoczymy także na zimno soki, z których wytwarzamy shoty imbirowe nowej generacji (z dodatkiem ekstraktów roślinnych) oraz glicerynowe shoty nawadniające, przeznaczone dla sportowców wyczynowych. Jako jedna z niewielu firm w Polsce, w napojach stosujemy wysoko przyswajalną kurkuminę, otrzymywaną w zaawansowanej technologii dyspersji.

Nie używamy konserwantów ani dodatków chemicznych. Wszystkie nasze produkty można określić mianem żywności funkcjonalnej o działaniu prozdrowotnym. W opisach dokładnie wyjaśniamy reakcje organizmu w trakcie i po jej zastosowaniu.

Zapraszamy do wypróbowania naszej unikalnej żywności i napojów. Nie znajdziecie na rynku podobnej oferty!